Litice nad Orlicí

  Turistické informace

  (Cyklo)turistika v regionu

  Penzion U Čápa
  Cena od: 350 Kč os./noc
  Chalupa Sluníčko
  Cena od: 280 Kč os./noc
  Penzion Jízdárna Suchá
  Cena od: 390 Kč os./noc
  Víte že…

  Víte, že České Švýcarsko ukrývá největší skalní most v Evropě? Je jím Pravčická brána, která se objevila ve filmu Narnie.  Kulturní akce pro rok 2009

  Kompletní seznam kulturních akcí naleznete na http://www.hrad-litice.cz/kalendar-akci/

  LITICKÁ LUKOSTŘELNICE (PRAVIDELNÁ AKCE)

  červenec – srpen
  sobota, neděle

  V hradní lukostřelnici je možnost vyzkoušet si střelbu z různých druhů luků (olympijský, reflexní, anglický, dětský) a kuší. Odvážlivci mohou zkusit vrh gotickou sekerou, loveckým oštěpem či nožem. Zvídaví návštěvníci dostanou odpovědi na dotazy, týkající se historie lukostřelby. Bližší informace o akci u Martina Dandy (telefon: +420 603 745 539, e-mail: m.danda@seznam.cz).


  LITICKÉ ŠERMOVÁNÍ

  4. července – 8. července

  Součástí prohlídky hradu je shlédnutí šermířského a divadelního představení skupiny Armagedon. V areálu hradu zároveň probíhají ukázky dobových řemesel. Návštěvníky čeká výklad o tradičních řemeslech a možnost některá si vyzkoušet. Nechybí středověká kuchyně, zbrojnice a expozice práva útrpného.


  UKÁZKY TRADIČNÍCH ŘEMESEL

  11. července  – 12. července

  V areálu hradu probíhají ukázky dobových řemesel. Návštěvníky čeká výklad o tradičních řemeslech a možnost některá si vyzkoušet. Nechybí středověká kuchyně, zbrojnice a expozice práva útrpného.


  TURNAJOVÉ HRY JIŘÍHO Z PODĚBRAD (PRAVIDELNÁ AKCE)

  8. srpna (sobota) 9:00 – 18:00
  9. srpna (neděle) 9:00 – 18:00

  Vyvrcholení sezóny, největší dobová akce na hradě! Na návštěvníky čekají šermířská vystoupení, divadelní představení, střelba z luků a kuší, vrhy gotickými sekerami a stánky s ukázkou dobových řemesel. Nebudou chybět prodejci občerstvení a trhovci se suvenýry. Hradní areál se přenese do období vlády krále Jiřího z Kunštátu a Poděbrad. Možnost přímé účasti na turnaji. Bližší informace o akci u Martina Dandy (telefon: +420 603 745 539, e-mail: m.danda@seznam.cz).

  Neoficiální stránky © Online Travel Solutions   |   Poděkování