Litice nad Orlicí

  Turistické informace

  (Cyklo)turistika v regionu

  Penzion U Čápa
  Cena od: 350 Kč os./noc
  Chalupa Sluníčko
  Cena od: 280 Kč os./noc
  Penzion Jízdárna Suchá
  Cena od: 390 Kč os./noc
  Víte že…

  Víte, že zámek Nové hrady patřil svého času hraběti Chamaré, který proslul neúspěšným hledáním pokladu na nedalekém Potštejně? Jirásek o něm napsal knihu, Troška natočil film.  Mapa okolí

  V okolí hradu Litice se nachází mnoho turistických zajímavostí. Lesnatý terén je vhodný k pěším procházkám i cykloturistice. O možnostech výletů se můžete informovat v blízkých turistických informačních centrech. Zde jsou k dostání kvalitní mapy, tištěné průvodcovské brožury a suvenýry. Získáte tu také informace u stravovacích a ubytovacích zařízeních.

  zdroj: supermapy.centrum.cz


  Jeden z nejkrásnějších výletů vznikne spojením návštěv hradu Litice a nedalekého Potštejna. Obce jsou ze dvou stran propojeny červenou turistickou trasou, tak se nabízí udělat si prohlídkový okruh (asi 14 km, převýšení cca 200 m). Procházkou údolím Divoké Orlice se dostaneme do Potštejna, v němž se kromě zříceniny nachází také nově zrekonstruovaný zámek. Turistům slouží restaurace a příjemná cukrárna na náměstí. V obci jsou k dispozici ubytovací zařízení včetně proslulého country campu Vochtánka.

  zdroj: SHOCART

  Neoficiální stránky © Online Travel Solutions   |   Poděkování