Litice nad Orlicí

  Turistické informace

  (Cyklo)turistika v regionu

  Penzion U Čápa
  Cena od: 350 Kč os./noc
  Chalupa Sluníčko
  Cena od: 280 Kč os./noc
  Penzion Jízdárna Suchá
  Cena od: 390 Kč os./noc
  Víte že…

  Víte, že Jiřík z Poděbrad byl nazýván „husitským králem“ pro svou náboženskou smířlivost? Na litické panství povolal bratrstvo, které navazovalo na učení Petra Chelčického. Místo, kde se věřící scházeli, nese příznačný název – Modlivý důl Jednoty bratrské – a můžete jej navštívit.  Text a fotografie

  spoluautoři:

  Vojtěch Říha Externí redaktor spol. Online Travel Solutions. Od roku 2004 publikuje v tištěných i digitálních médiích, zabývajících se převážně turistikou a cestování. Navštívil Ukrajinu, Indii a Nepál. Jeho snem je cesta na Antarktidu.

  Michaela „Mysha“ Košťálová Mladá cestovatelka, novinářka a fotografka. Od roku 2006 pracuje pro spol. Online Travel Solutions s. r. o. a externě spolupracuje s dalšími tiskovými i digitálními médii, zabývajícími se především turistikou a cestováním (např. Cestopisy, Atlas.cz, HedvabnaStezka.cz). Navštívila Egypt, Keňu, Tunisko, Írán, Turecko, Brazílii a téměř všechny evropské státy. Fotografie a články (nejen) z cest najdete na www.myshaweb.cz.

  Za fotografie rovněž děkujeme spol. CzechTourism

  ,správě hradu Litice a p. Rohlíčkovi. Historická fotografie hradu z roku 1922 byla stažena s internetové stránky hrady.me.cz.

  Za poskytnuté mapy děkujeme společnosti Centrum.cz.

  a společnosti SHOCART

  Tuto prezentaci vytvořilo Breezy New Media, www.breezy.cz

  Neoficiální stránky © Online Travel Solutions   |   Poděkování